۴ گروه متخلف شکار در غرب خراسان رضوی دستگیر شدند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: چهار گروه متخلف شکار با همکاری ماموران یگان حفاظت محیط زیست، در شهرستان های سبزوارو جغتای ظرف دو شبانه روز دستگیر شدند.

حمیدرضا صادقی در گفت وگو با خراسان رضوی اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت این اداره با همکاران ماموران محیط زیست جغتای، در بازرسی از منزلی مسکونی یک شکارچی متخلف را در یکی از روستاهای توابع شهرستان جغتای شناسایی و از وی دو لاشه قوچ وحشی کشف کردند.

وی ادامه داد: همچنین یک گروه متخلف که در منطقه شکار ممنوع ریوند به صید اقدام کرده بودند با گرفتار شدن در کمین ماموران یگان حفاظت محیط زیست سبزوار دستگیر شدند و از آن ها نیز دو لاشه قوچ وحشی کشف و ضبط شد.رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار بیان کرد: در عملیات گشت و پایش ماموران یگان حفاظت در بخش روداب سبزوار نیز یک متخلف که دو قطعه باقرقره شکار کرده بود دستگیر شد و از این شکارچی یک قبضه اسلحه تک لول و چهار عدد فشنگ ساچمه زنی کشف شد.
صادقی تصریح کرد: همچنین یک متخلف دیگر در اطراف سبزوار پیش از اقدام به شکار دستگیر شد که وی نیز یک سلاح تک لول و چهار فشنگ ساچمه زنی به همراه داشت. شکارچیان متخلف پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضایی شدند.وی افزود: بر اساس قوانین حفاظت محیط زیست شکار، حمل، عرضه، فروش و صدور جانوران وحشی زنده یا تلف شده و اجزای آن ها بدون کسب پروانه یا مجوز از سازمان محیط زیست جرم محسوب می شود.

منبع : روزنامه خراسان

همچنین ببینید

مانور زلزله در شهرستان جغتای برگزار شد

نوزدهمین مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در شهرستان جغتای برگزار شد و دانش آموزان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif