فرماندار جغتای : سرمایه‌گذاری در جغتای سبب ایجاد اشتغال در این شهرستان می‌شود

فرماندار جغتای از اشتیاق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی این شهرستان خبر داد و این موضوع را عاملی برای ایجاد اشتغال در جغتای دانست.

 محمد علی آبادی در گفت‌وگو با فارس در خصوص اشتیاق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهرستان بیان کرد: تاکنون۵ تا ۶ مورد سرمایه‌گذار داخلی و خارج از جغتای برای سرمایه‌گذاری اظهار علاقه کرده‌اند و حتی  یک مورد انبار خوراک دام که قبلا به دلیل مشکلات نتوانسته بود در شهرک صنعتی طرح خود را اجرا کند، خارج از محدوده، انبار خود را با صرف هزینه ۳ میلیارد تومان تکمیل کرده و تا دهه فجر قول بهره‌برداری از آن را داده است.

وی مشکل واگذاری زمین در شهرک صنعتی را به عنوان یکی از مشکلات سرمایه‌گذاران دانست و افزود: در بحث واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران، پیگیری‌هایی به صورت جدی انجام شده است.

فرماندار جغتای با اشاره به اینکه مشکل سندهای این زمین‌ها و اختلافی که بین اداره منابع طبیعی و اداره راه و شهرسازی وجود داشت در قالب جلساتی با وساطت استانداری با مدیران کل این ادارات رفع شد، ادامه داد: هفته گذشته تقریبا مشکل شهرک صنعتی حل شد و مقدماتی فراهم شد تا سند زمین‌ها به نام مالکین صادر شده تا آنها از لحاظ وثیقه دچار مشکل نشوند.

علی آبادی با اشاره به ادامه پیگیری‌ها در این خصوص، اضافه کرد: مشکل اصلی، ۲۷۰۰ هکتار زمینی بود که راه و شهرسازی در اختیار دارد و طبق قانون به دلیل کاهش محدوده شهری، این زمین‌ها باید در اختیار منابع طبیعی گذاشته شود که با هماهنگی‌هایی که با تهران صورت گرفت، این مشکل نیز رفع می‌شود.

 وی  با اشاره به اشتیاق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری‌های کلان در جغتای، متذکر شد: این سرمایه‌گذاری‌ها سبب ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه و از مصادیق تحقق شعار امسال ارزیابی کرد.

همچنین ببینید

تصویری : آغاز لایروبی ۵ رشته قنات در جغتای

با همت بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی، لایروبی پنج رشته قنات با ۲۰۰ میلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif