وجود سه موقوفه با نیت خاص در شهرستان جغتای

سه موقوفه با نیت خاص و منطبق با نیاز روز جامعه در شهرستان جغتای وجود دارد.
به گزارش اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، سه موقوفه خاص در شهرستان جغتای به ثبت رسیده است که به مناسبت فرارسیدن دهه وقف  به معرفی  آن ها می پردازیم.
واقف خیر اندیش مرحوم حاج یحیی جنتی در  ۲۷ فروردین سال ۹۴، ششدانگ یک باب محوطه به مساحت ۷۵ متر مربع در شهرک صنعتی جغتای را جهت کمک به درمان بیماران ارولوژی با اولویت درمان بیماران پروستات در شهرستان جغتای به ثبت رساند .
همچنین ام البنین جغتایی، واقف خیراندیش در۳۱ خرداد سال ۹۳،  یک ساعت آب و حدود ۵ هزار متر مربع اراضی از چاه موتور کالداغلن  جغتای را جهت کمک به بیماران خاص نیازمند در شهرستان جغتای به ثبت رساند.
همچنین غلامرضا اسدی، واقف خیراندیش که کارمند اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جغتای می باشد، یک قطعه زمین مزروعی به مساحت ۶ هزار و ۶۸۹متر مربع در اراضی طرسک شهرستان جغتای را جهت خرید لوزام التحریر و کمک به دانش آموزان بی بضاعت در شهرستان جغتای به ثبت رساند.
واقف خیراندیش غلامرضا اسدی در تاریخ ۵ اسفند سال ۹۳ این موقوفه را به ثبت رساند.
این سه موقوفه با  توجه به نیاز های روز جامعه وقف شده اند و باعث شده کمی از مشکلات جامعه را برطرف نماید که این خود باعث تشویق مردم جهت وقف کردن اموال خود با نیازهای روز جامعه شده است.

 

همچنین ببینید

تصویری : آغاز لایروبی ۵ رشته قنات در جغتای

با همت بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی، لایروبی پنج رشته قنات با ۲۰۰ میلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif