جلسه ستاد بزرگداشت «دهه وقف» در جغتای برگزار شد

جلسه ستاد بزرگداشت «دهه وقف» درجغتای با حضور مسئولان اداره های این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، جلسه ستاد بزرگداشت «دهه وقف» با حضور مسئولان شهرستان در اداره اوقاف و امور خیریه جغتای برگزار شد.

حجت السلام حسین خانی، رییس اداره اوقاف وامورخیریه جغتای در این جلسه ضمن عرض خیر مقدم به شرکت کنندگان و تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در خصوص اهمیت وقف در اسلام و تاثیر آن در اجتماع به ایراد سخن پرداخت.

وی گفت: نیات وقف بسیار گسترده و پویا است، و می توان برای هر نیت عام المنفعه مشروعی وقف کنیم.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه جغتای با اشاره به آیات، روایات و احادیثی در مورد وقف و آثار و برکات این سنت نبوی، خلاصه ای از عملکرد اداره اوقاف را بیان کرد.

در این جلسه مقرر گردید، نشست های تخصصی وقف با حضور دانش آموزان، طلاب حوزه علمیه و روحانیون مستقر و با همکاری اداره تبلیغات، حوزه علمیه و آموزش و پرورش برگزارشود.

برگزاری همایش تجلیل از واقفان و خیران با همکاری اوقاف و آموزش و پرورش و برپایی ایستگاه سلامت با همکاری شبکه بهداشت از دیگر مصوبات این جلسه بود.
برگزاری ایستگاه «همه واقف باشیم»، ارائه محصولات فرهنگی و اهدای کتاب در مسجد جامع شهرستان با همکاری اوقاف، هیات امنای مسجد و کتابخانه شهرجغتای از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این دهه است.
در این جلسه محمدرضا دستورانی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ حجت الاسلام علی اصغروحدانی، رئیس اداره تبلیغات؛ سیدعباس سجادیان، معاونت کمیته امداد امام خمینی(ره)؛ شرفی، معاون شبکه بهداشت و درمان و دیگر مسئولان شهرستان جغتای حضور داشتند.

همچنین ببینید

تصویری : آغاز لایروبی ۵ رشته قنات در جغتای

با همت بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی، لایروبی پنج رشته قنات با ۲۰۰ میلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif