سبحانی فر : تقویت بنیه دفاعی برگ برنده ایران است

رمضانعلی سبحانی فر تنش‌آفرینی آمریکا در خاورمیانه و قدرت‌نمایی عربستان در منطقه را به بازی در صفحه شطرنج توصیف کرد و تقویت وحدت و انسجام ملی، تقویت اتحاد با کشورهای همسو و تکثیر جنگ‌افزارهای بومی ایرانی را شاه بیت تقویت بنیه دفاعی و از الزامات حفظ استقلال و آزادی کشور دانست.

رمضانعلی سبحانی‌فر افزود: کشورهایی که داعیه‌دار قدرت در جهان هستند به هر شیوه و روشی در تلاشند در هر مناطقه‌ای از جهان به ویژه منطقه خاورمیانه که سرشار از منافع مادی است، سیطره بیشتری پیدا کنند به همین دلیل سیاست تنش‌آفرینی مستمر را در منطقه دامن می‌زنند تا از طریق هرج و مرج و آشفتگی به وجود آمده بتوانند کشورهای بیشتری را به زیر سیطره خود بکشانند و حضور خود در کشورهای با موقعیت جغرافیایی راهبردی را حفظ و تقویت کند.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه ادامه داد: از سوی دیگر تنش‌آفرینی در این منطقه حساس جهان منافع سرشاری عاید شرکت‌ها و کشورهایی می‌کند که زرادخانه‌های تسلیحاتی‌شان به خوبی فعال هستند. تنش‌های منطقه‌ای موجب رونق بازار تسلیحات در کشورهای غربی و آمریکا می‌شود. اثر روانی تنش‌های به وجود آمده موجب شد کشورهای عربی تلاش خود را برای خرید سلاح‌ها و جنگ‌افزارهای مدرن‌تر بیشتر کرده و آمریکا و کشورهای غربی نیز با استقبال از این مسئله قراردادهای هزاران میلیارد دلاری امضاء کردند. این قراردادها هم موجب تقویت زیرساخت‌های شغلی و هم تقویت بنیه‌های مالی تولید کنندگان سلاح‌ها و جنگ‌افزارها شد.

وی متذکر شد: تنش‌آفرینی آمریکا در خاورمیانه برای قدرت‌نمایی بر علیه روسیه و کشور مستقل ایران است.

سخنگوی حزب عدالت و توسعه، متذکر شد: به نظر می‌رسد درک کشورهای عربی از همراهی و پشتیبانی آمریکا و رژیم صهیونیستی با سیاست‌های زیاده‌خواهانه آنها درست نیست. تاریخ به خوبی نشان داده است سرنوشت دیکتاتورهای جدید عرب همان سرنوشتی است که دیکتاتورهای پیشین با پایان یافتن تاریخ مصرف‌شان به آن مبتلا شدند. همکاری آمریکا و عربستان به کشتار مردم کشورهای منطقه منجر خواهد شد. سرسپردگان عربی هر قدر هم قدرت‌طلب باشند نباید سرنوشت دیکتاتورهای عرب را فراموش کنند.

سبحانی‌فر هشدار داد: آمریکا و کشورهای اروپایی با همکاری با سیاست‌های جدید عربستان در پی تقویت موقعیت اقتصادی و منطقه‌ای خودشان هستند و عربستان و همپیمانان منطقه‌ای‌شان نیز با معامله‌هایی که با غرب کرده‌اند در پی تحمیل تدریجی خواسته‌های‌شان به ایران، عراق، لبنان و حزب‌الله هستند.

نماینده سبزوار، جوین و جغتای در مجلس وضعیت فعلی خاورمیانه را بازی در صفحه شطرنج توصیف کرد و وحدت و انسجام ملی را شاه بیت تقویت بنیه دفاعی کشور دانست.

وی افزود: بازی در چنین صحنه‌ای نیازمند تیزبینی، زیرکی و هوشمندی بالایی است و این نمی‌شود مگر حفظ و تقویت انسجام و وحدت داخلی مورد توجه جدی مسئولان و تشکل‌های سیاسی قرار گیرد و هر نوع اختلافی که بهانه به دست دشمنان جمهوری اسلامی می‌دهد، کنار گذاشته شود. حفظ انسجام و وحدت ملی در کنار اتحاد کشورهای منطقه بستر تقویت بنیه دفاعی ایران و کشورهای همپیمان را به وجود می‌آورد.

همچنین ببینید

فرماندار جغتای : سرمایه‌گذاری در جغتای سبب ایجاد اشتغال در این شهرستان می‌شود

فرماندار جغتای از اشتیاق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی این شهرستان خبر داد و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif