خراسان رضوی تا ۱۰ درجه سردتر می‌شود + پیش بینی جغتای

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از اواخر وقت امروز با نفوذ جریانات شمالی کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۰ درجه در سطح استان رخ می‌دهد.

یحیی قاینی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد در خصوص کاهش دما در روزهای آینده در استان خراسان رضوی اظهار‌ داشت: طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی انتظار می‌رود از عصر امروز یکشنبه استان تحت تاثیر سامانه‌ای ناپایدار و بارش‌زا قرار گیرد که ضمن کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود بارش‌های این سیستم توام با وزش باد نسبتا شدید و گاهی شدید به‌طور متناوب تا چهارشنبه هفته جاری ادامه داشته باشد.

وی‌افزود: شروع بارش‌ها از بعدازظهر امروز به شکل رگبار توام با رعد و برق و از ناحیه شمال غرب و جنوب شرق استان پیش‌بینی می‌شود و از اوایل وقت روز دوشنبه، ۲۲ ابان‌ماه بارش‌ها در نواحی سردسیر و کوهستانی تبدیل به باران و برف می‌شود.

رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی تاکید‌‌‌‌‌کرد: با توجه به رگباری بودن بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها به ویژه در ناحیه شمالی و شمال غرب استان شامل شهرهای کلات، درگز، قوچان، جغتای وجود دارد بنابراین شایسته است هم استانی‌های عزیز ملاحظات لازم را در این باره انجام دهند.

قاینی‌پور با اشاره به اینکه کاهش دما در سطح استان بین ۸ تا ۱۰ درجه است بیان‌کرد: پیش‌بینی می‌شود ضمن ماندگاری هوای سرد تا پایان هفته جاری، در نواحی سردسیر و کوهستانی دمای حداقل شبانه به کمتر از صفر درجه سلسیوس نیز برسد.

وی‌گفت: طی فعالیت این سامانه از یکشنبه تا پایان هفته جاری احتمال اختلال در سیستم حمل و نقل استان به علت بارش باران و برف در محورهای کوهستانی و وزش باد نسبتا شدید تا شدید، لغزندگی و کاهش دید به علت تشکیل مه، بارش و کولاک وجود دارد.

همچنین ببینید

تصویری : آغاز لایروبی ۵ رشته قنات در جغتای

با همت بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی، لایروبی پنج رشته قنات با ۲۰۰ میلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif