جشنواره “نخستین واژه برای دانش آموزان” در روستای محمد آباد برگزاری شد

با حضور مسئولین شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی و اداره آموزش و پرورش و برخی دیگر از مسئولین شهرستان جغتای، جشنواره “نخستین واژه؛ آب” در روستای محمد آباد گَفت این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفار خراسان رضوی در مراسم “جشنواره نخستین واژه؛ آب” که با حضور بیش از ۵۰۰ دانش آموز دوره ابتدائی در حسینیه دانش آموزی عاشقان ثارا… روستای این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: فرهنگ سازی در زمینه صرفه جویی در مصرف آب یک وظیفه همگانی است و آغاز آن از سطح مدارس بسیار ارزشمند بوده و بیشترین بازدهی را خواهد داشت و در نتیجه منجر به حفظ منابع آبی برای نسل های آینده خواهد شد.

موسوی در ادامه گفت: شرکت آبفار خراسان رضوی با همکاری سازمان آموزش و پرورش استان در نظر دارد که به صورت مدون و در طول سال برنامه ای را در جهت ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب را در مدارس روستاهای استان اجرا نماید.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان جغتای نیز گفت: با توجه به اینکه دانش آموزان دوره ابتدایی اولین واژه ‌ای که فرا می ‌گیرند واژه آب است، لذا فرهنگ ‌سازی در حوزه مصرف آب از سطح دانش آموزان دوره ابتدایی مؤثرتر است.

همچنین برگزاری کمپین دانش آموزان و مسئولان در خصوص تعهد بر رعایت صرفه جویی در مصرف آب و انجام برنامه های شاد و مفرح، اجرای نمایش و گروه سرود دانش آموزی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از جمله مسابقه نقاشی با موضوع مصرف بهینه آب و اهدای جوایز به برندگان این مسابقات از جمله برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

گفتنی است، در این مراسم تعدادی از دانش آموزان روستایی جغتای به ‌عنوان ناجیان آب معرفی شدند تا در حوزه فرهنگ ‌سازی مصرف آب در سطح مدرسه و روستای خود اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین ببینید

تصویری : آغاز لایروبی ۵ رشته قنات در جغتای

با همت بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی، لایروبی پنج رشته قنات با ۲۰۰ میلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif