برگزاری نشست اعضای شورای شهر جغتای با اصحاب رسانه شهرستان

در نشست اعضای شورای شهر جغتای با اصحاب رسانه شهرستان، مسائل مختلف شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پانا از ، ​اولین نشست اعضای شورای اسلامی شهر جغتای با اصحاب رسانه برگزار شد. در این دیدار که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید خبرنگاران سئوالات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و اعضای شورای شهر هم با حوصله به استماع نظرات حضار و پاسخگویی پرداختند.

محمدرضا نیکنام : مصلحت این بود که جلسه بصورت غیر علنی برگزار شود/ سعی می کنیم تا پایان سال کار باغراه را تا ابتدای ورودی امامزاده به اتمام برسانیم/ تا پایان سال تصمیم نهایی در خصوص استخر گرفته خواهد شد/ مهم نیست کجا زندگی می کنم مهم این است که برای شهرم وقت می گذارم

محمدرضا نیکنام به عنوان رئیس و سخنگوی شورا با عرض خیر مقدم به حاضرین جلسه را شروع کرد و در ابتدای کار به روال انتخاب شهردار پرداخت.

رئیس شورای شهر جغتای گفت: برای انتخاب شهردار هر یک از اعضای شورا افراد مدنظر خود را معرفی کردند که تعداد کاندیداها جمعاً ۱۶ نفر شد، این ۱۶ نفر در چند مرحله بررسی و پالایش ابتدا به ۸ نفر، سپس به ۵ نفر و در نهایت به سه نفر کاهش یافت کرد.

نیکنام تشریح کرد: از سه نفر نهایی هم آقای دادخواه انصراف داد و در نهایت آقایان قاضی پور و صالحی گزینه های نهایی شهرداری جغتای شدند که پس از اعلام برنامه هایشان و بررسی جوانب مختلف اعضای شورا به اتفاق آرا آقای قاضی پور را به عنوان شهردار انتخاب کردند و هفتم شهریور به استانداری معرفی شد.

وی در پاسخ به چرایی غیر علنی بودن جلسات انتخاب شهردار گفت: مصلحت این بود که جلسه بصورت غیر علنی برگزار شود، فضای شهر و مردم نیاز به آرامش داشتند، هدف ما خیر بود.

نیکنام در ادامه صحبت های خود به پروژه های در دست اجرا که عمداً پروژه های نیمه تمام قبلی هستند اشاره کرد و گفت: سعی می کنیم تا پایان سال کار باغراه را تا ابتدای ورودی امامزاده به اتمام برسانیم، همچنین با میراث فرهنگی و اداره اوقاف هم رایزنی هایی صورت گرفته تا با مشارکت آنها گلزار شهدای گمنام و بخشی از طرح ستارگان را اجرا کنیم.

سخنگوی شورای شهر ادامه داد: بلوار امام رضا(ع) در مجاورت مسکن مهر نیازمند تامین اعتبار است، و هنوز بدهی دو میلیارد و هشتصد میلیون تومانی مسکن و شهرسازی به این پروژه وصول نشده و کار لنگ تامین این اعتبار است.

وی در خصوص ساخت استخر شنا هم گفت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش هم یک استخر با ۳۰درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث دارد، ساخت استخر در جغتای توجیه اقتصادی ندارد سعی می کنیم با حمایت از سرمایه گذار تا حدی که ساخت آن توجیه پذیر شود کار را پیش ببریم، با دو سرمایه گذار صحبت های ابتدایی صورت گرفته، به هر حال تا پایان سال تصمیم نهایی در این خصوص را خواهیم گرفت.

نیکنام پروژه احداث شهرک دام را یکی دیگر از طرح های در دست اقدام شورا برشمرد و گفت: از لحاظ جانمایی زمین و اشتراکات برق و گاز مشکل شهرک دام حل شده است ولی از جهت تامین آب همچنان مشکل وجود دارد و در حال پیگیری برای حل مشکل هستیم.

وی یادآور شد: بر اساس قانون در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر الزامی برای خروج دام از شهر موجود نیست ولی اگر دامداری شاکی خصوصی داشت موضوع در محاکم قضایی قابل پیگیری است.

رئیس شورای اسلامی شهر جغتای با اشاره به مطالب منتشر شده در خصوص عدم سکونت وی در شهر جغتای گفت: من دبیر آموزش و پرورش جغتای هستم، هفته ای دو روز در دانشگاه های سبزوار تدریس دارم ولی بقیه روزها در جغتای هستم، مهم نیست کجا زندگی می کنم مهم این است که برای شهرم وقت می گذارم، حتی یک جلسه شورا غیبت نداشته ام و بصورت حضوری و تلفنی همیشه در دسترس شهروندان خواهم بود.

ابوطالب جغتایی : در بحث خدمات دهی به مسکن مهر دست شهرداری بسته است/ از حق شهرداری کوتاه نمی آییم/ من چهار شغل دارم نه سه تا، کشاورزی هم می کنم / مردم از خدایشان باشد که من هم رئیس اتاق اصناف باشم و هم عضو شورای شهر!!

ابوطالب جغتایی دومین عضو شورای اسلامی شهر بود که در حضور خبرنگاران به ایراد سخن پرداخت و به سئوالات آنان پاسخ گفت.

نایب رئیس شورای شهر جغتای با اذعان به وجود مشکلات فراوان در مسکن مهر تاکید کرد: در بحث خدمات دهی به مسکن مهر دست شهرداری بسته است، سایت مسکن مهر هنوز تجویل شهرداری نشده و حتی ورود ماشین جمع آوری زباله به این منطقه بصورت غیر قانونی و صرفاً برای کار راه اندازی صورت می گیرد.

ابوطالب جغتایی از برگزاری جلسه ویژه برای حل مشکل ۳۰ قطعه زمین شرق شهرک معدن خبر داد و گفت: موضوع اختلاف شهرداری و بنیاد مسکن از استانداری استعلام شده که اگر شهرداری دارای حق باشد از حقوق آن که حقوق ۱۰هزار نفر از مردم شهر است کوتاه نخواهیم آمد.

وی در پاسخ به انتقاداتی که از پر مشغله بودنش صورت گرفته، گفت: نوشته اید من سه شغله ام، اینجا می خواهم بگویم کشاورزی هم می کنم من چهار شغل دارم نه سه تا!! ولی این منافاتی با کار شورا ندارد و من برای هر کدام به اندازه لازم وقت می گذارم.

جغتایی با اشاره به خدمات خود در اتاق اصناف از جمله ساماندهی چهارشنبه بازار ادامه داد: موقع ثبت نام انتخابات شورا منع قانونی برای ثبت نام من وجود نداشت وگرنه من در خدمت کسبه باقی می ماندم.فرمانداری جغتای هم با درخواست استعلام از استانداری، پیگیر این مسئله قانونی است. یادآور می شوم ریاست من بر اتاق اصناف ابتدای سال ۹۷ خاتمه پیدا می کند ولی مردم از خدایشان باشد که من هم رئیس اتاق اصناف باشم و هم عضو شورای شهر!!

احمد احمدی زاده : از آموزش و پرورش سئوال کنید چرا ما را آزاد نمی کند تا در خدمت شورا باشیم؟/ در مکان فعلی شرایط میزبانی از مردم و خبرنگاران در حین جلسات شورا موجود نیست/ شورای پنجم هیچ مصوبه ای از شورای قبلی را باطل نکرده است

احمد احمدی زاده به عنوان پر سابقه ترین عضو شورای شهر، سومین نفری بود که به گفت و شنود با خبرنگاران پرداخت.

احمدی زاده با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص پر مشغله بودن اعضای شورای شهر گفت: من در وهله اول یک معلم هستم و بخش اعظمی از وقت خود را باید در خدمت دانش آموزان باشم، از آموزش و پرورش سئوال کنید چرا ما را آزاد نمی کند تا در خدمت شورا باشیم؟

عضو شورای اسلامی شهر جغتای در خصوص غیر علنی بودن جلسات هم گفت: در حال حاضر شورا ساختمان مستقلی ندارد و در مکان فعلی شرایط میزبانی از مردم و خبرنگاران در حین جلسات شورا موجود نیست، با این حال اعلام عمومی کنید که جلسات شورا دوشنبه هر هفته ساعت ۱۸ برگزار می شود.

احمدی زاده در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص ابطال مصوبات دوره چهارم شورای شهر نیز گفت: اگر جایی لازم بوده مصوبه اصلاحی و تکمیلی تصویب شده ولی شورای پنجم هیچ مصوبه ای از شورای قبلی را باطل نکرده است، البته در برخی موارد سازمان بازرسی ورود کرده است ولی شورای پنجم خیر.

نبود زیر ساخت های لازم، مهمترین مشکل توسعه ی جغتای است/ اجرای پروژه های درآمد زا برای شهرداری یک اولویت مهم است

علی اکبر بهفروز چهارمین عضو شورای شهر بود که به ایراد سخن پرداخت.

بهفروز نبود زیر ساخت های لازم را مهمترین مشکل توسعه ی جغتای عنوان کرد و گفت: جغتای از لحاظ راه های ارتباطی، تامین اعتبارات، مراکز دانشگاهی، استقرار ادارات و توسعه مراکز صنعتی واقعا دچار مشکل هست و ما تا نتوانیم این مشکلات را حل کنیم، شاهد رشد و توسعه چشمگیر در شهر نخواهیم بود.

وی ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری را یکی از مهمترین مباحث عنوان کرد و تصریح کرد: اینکه از اجرای پروژه ها سخن بگوییم خوب است اما باید بدانیم اولین لازمه اجرای پروژه ها تامین اعتبار است و از این رو اجرای پروژه های درآمد زا برای شهرداری یک اولویت مهم است.

سید رضا راه چمنی : با دیدن مشکلات مسکن مهر از خودم خجالت می کشم/ وفاق و همدلی مهمترین ویژگی شورای پنجم

سید رضا راه چمنی آخرین عضو شورای شهر بود که با اصحاب رسانه به گفت و شنود پرداخت.

راه چمنی با تاکید بر اینکه گفتنی ها را دوستان گفتند و زمان جلسه هم طولانی شده با ذکر یک خاطره به خجالت زدگی خود در مقابل ساکنان مسکن مهر اشاره کرد و گفت: من خودم ساکن مسکن مهر هستم و هر روزی که خانه بیرون می آیم و وضعیت زندگی مردم و مشکلات آنها را می بینم از خودم خجالت می کشم که چرا هنوز مشکلات مسکن مهر حل نشده است.

راه چمنی وفاق و همدلی شورای پنجم شهر را مهمترین ویژگی ماه های گذشته عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد با اتکا به همین ویژگی قدم های خوبی در ادامه فعالیت شورای شهر برداشته شود.

 

همچنین ببینید

تصویری : آغاز لایروبی ۵ رشته قنات در جغتای

با همت بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی، لایروبی پنج رشته قنات با ۲۰۰ میلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif