سال سخت کشاورزان جغتای ؛ بعد از مصیبت گندمکاران، نوبت به چغندرکاران رسیده است.

هنوز جای زخم دولتی‌ها بر روی تن گندمکاران شهرستان جغتای التیام نیافته است که مصیبت تحویل نگرفتن محصول چغندر قند، داغ دیگری بر دل رنج دیده کشاورزان این شهرستان گذاشته است.

به گزارش صبح توس؛ هنوز جای زخم دولتی ها بر روی تن گندمکاران شهرستان جغتای التیام نیافته است که مصیبت تحویل نگرفتن محصول چغندر قند از طرف مراکز تحویل این محصول داغ دیگری بر دل رنج دیده کشاورزان این شهرستان گذاشته است.

 

پول گندم هایی که در قالب طرح خرید تضمینی در اواخر بهار و اوایل تابستان سال جاری از کشاورزان این شهرستان تحویل گرفته شده هنوز هم تسویه نشده است و این موضوع موج گسترده ای از نارضایتی ها را در بین مردم این شهرستان به وجود آورده است.

 

کشاورزانی که با تکیه بر درآمد ناشی از گندم اقدام به دریافت تسهیلات یکساله از بانک کشاورزی کرده اند، حالا باید شاهد جریمه های سنگین ناشی از دیرکرد در بازپرداخت وام های خود باشند و برای خرید کود و بذر سال جدید، دست خود را به سوی دیگران دراز کنند.

 

تحویل نگرفتن چغندر قند کشاورزان شهرستان جغتای در اوضاع بد اقتصادی این قشر، بدترین خبری است که می توان به آنها داد؛ اما این اتفاق در حال وقوع می باشد و معطلی چند روزه کشاورزان در ورودی کارخانه قند جوین صدای آنها را در آورده است.

 

یکی از کشاورزان در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: اکثر مردم شهرستان جوین کشاورز هستند و یکی از محصولات مهم‌شان چغندر قند است، چغندری که همه امید کشاورزان این شهرستان محسوب می شود، محصولی که روزها و شب ها و ماه ها باید به پای آن زحمت کشید و عرق ریخت تا محصول مرغوب به بار بنشیند. همه این زحمت ها و خون دل ها یک طرف، تحویل دادن آن یک طرف.

همچنین ببینید

تصویری : آغاز لایروبی ۵ رشته قنات در جغتای

با همت بسیج سازندگی و آستان قدس رضوی، لایروبی پنج رشته قنات با ۲۰۰ میلیون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


http://joghataynews.ir/news-image/051sms1.gif